Užitečné odkazy

http://k1.kreteni.cz/10uvod.php Povedený protikatolický web. Obsahuje také kritické zkoumání Bible. Autor je pravděpodobně agnostik, možná deista. Web obsahuje svérázné názory, které dávají smysl a stojí za přečtení. Vytknout můžeme občasné nedostatečné ozdrojování. Výskyt nepřesností je možný, ale bude dosahovat nanejvýš 5% textu. Web hodnotím jako velmi dobrý a inspirativní. Je škoda, že není moc známý. Vypadá to, že web postupně vznikal v letech 1999 až 2010. Jo a nenechte se odradit názvem. Doporučuji také http://www.kreteni.cz/

www.katopedia.cz Katopedie je psána jako katolická encyklopedie. Odmítá relativistický přístup a pohled Wikipedie a ke světu se má stavět ve světle katolických hodnot a dogmat. V případech, kde existují zásadně různé pohledy na věc, má být jako základní a pravdivý brán ten závazný katolický. V článcích mohou (a měla by být) uvedena i stanoviska disidentských teologů, jinověrců a pohanů, vždy ale musí být od tohoto pohledu jasně odlišeny, klasifikovány a přisouzeny. (Tolik jejich vlastní hodnocení.) Katopedii provozuje Ignác Pospíšil. Podívejte se třeba na hesla Tomáš Halík nebo Marek Vácha. Je jasné, že Katopedie nevyjadřuje stanovisko autora tohoto webu.

www.godisimaginary.com God is imaginary. Výborný web na procvičování angličtiny. Taky se tam dozvíte padesát důvodů, proč Bůh / bůh neexistuje.

www.youtube.com/channel/UCUme37LIcDE-w0KLwmfoZ1A  Youtube kanál Liptáka Blechy, který zpravidla vystupuje pod uměleckým jménem DJ Feuerbach.

www.vorp.cz  Klub nepřátel sexuální výchovy, oficiálně se ovšem nazývají nevýstižně – Výbor na ochranu rodičovských práv.
Viz legendární článek http://www.vorp.cz/clanek/masturbace-dobra-a-zdrava-aktivita/ Pozor na značnou vtipnost, hrozí, že si poprskáte klávesnici od počítače.

www.vira.cz/Otazky/ Jeden z nejlepších oficiálních webů katolické církve. Provozuje ho pražské arcibiskupství. Tady zjistíte, jak se katolíci staví k otázkám všedního života i k různým životním problémům. Bohužel, mnoho odpovědí je vyhýbavých.

www.atheistmemebase.com Databáze ateistického humoru. Vhodné pro nevěřící absolventy církevních gymnázií. Náboženský analfabet bohužel asi mnoho vtipů nepochopí. Určitá znalost křesťanství se zde velmi hodí. V případě výpadku webu navštivte jejich Facebookový profil.

www.osacr.cz Občanské sdružení ateistů České republiky. Obsahuje mnoho hezkých článků, jakožto i bouřlivé diskuze. Některé články mohou být lehce humoristického zaměření. Doporučujeme třeba články
http://www.osacr.cz/2012/10/17/ateistuv-pruvodce-nabozenstvim-katolicka-cirkev-a-vira/
http://www.osacr.cz/2012/08/21/ateistuv-pruvodce-nabozenstvim-bible/

www.i-ateismus.cz/ Poměrně seriózní a slušný web o ateismu. Občasnému rýpání do křesťanství se nelze vyhnout. Mezi nejlepší články patří Jak funguje víra. Ten článek se nesnaží být vtipný, ale odhaluje tajemství víry a nejspíš bude zatraceně pravdivý. Mezi další hodnotné články patří
http://www.i-ateismus.cz/2011/08/racionalita-krestanstvi/
http://www.i-ateismus.cz/2012/02/o-dusi/
Navštivte také blog autora webu i-ateismus jménem Michal Hanko. http://hanko.blog.idnes.cz/

www.prolife.cz Hnutí pro život. Web katolických odpůrců potratů. Noční můra českých sexuologů. Pokud chcete členy prolife.cz pozlobit, prozraďte jim, že počet potratů lze snížit akorát větším používáním antikoncepce. Na jejich webu najdeme bizarní příručky Terapie homosexuality a Důvody, proč neučit sexuální výchovu. Podívejte se tam do sekce Publikace ke stažení.

www.zdravysex.sk Neoficiální a trochu maskovaný katolický web o sexu. Studnice překonaných názorů. Nikoho asi nepřekvapí, že autor doporučuje raději PPR místo prezervativů příp. jiné vhodné metody. Negativní a zastaralý názor na mastrubaci nesmí chybět. Připomínám, že se přece jen nejedná o web oficiálně provozovaný katolickou církví.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Radim_Uzel Vynikající odborník a kultivovaný člověk. Katolíci mu nemůžou přijít na jméno. Jeho články najdete různě na internetu.

www.planovanirodiny.cz Renomovaný sekulární web o antikoncepčních metodách i o jiných sexuálních záležitostech.

www.krestanstvi.wordpress.com Jakýsi bývalý evangelík nekompromisně ryje do křesťanství. Dle jeho slov: Stránka je především určena konzervativním, fundamentalistickým a evangelickým křesťanům amerického typu, co berou Bibli alespoň trochu doslova. Některé argumenty zde však platí pro všechny křesťany.

http://kristuvhnus.webnode.cz Další verze předchozího webu od bývalého evangelíka. Obsahuje docela zajímavé argumenty. Občas se vyskytuje černý humor. Na stránce čteme: Křesťanství – Víra v to, že vesmírná židovská zombie, která byla svým vlastním otcem, může nechat člověka žít věčně, pokud budeme jíst symbolicky její maso a telepaticky jí řekneme, že ji přijímáme za svého pána, čímž nás ona oprostí od zla, které je v podstatě lidstva schované proto, že jakousi ženu, která vznikla z žebra, přemluvil mluvící had, aby snědla jablko z magického stromu… Ano, to skutečně dává smysl. V případě výpadku webu můžete využít archiv.

www.sebevrazda.wordpress.com Nezvykle zlá zkušenost bývalého evangelíka. Smutný příběh. Můžete také využít nové umístění na http://sebevrazda284.webnode.cz Kdyby byl web mimo provoz, tak využijte archiv.

http://www.vojtechkodet.czStránky Vojtěcha Kodeta, českého římskokatolického kněze, teologa, generálního delegáta Karmelitánského řádu v České republice, bývalého exorcisty, autora české duchovní literatury a přednášek. Najdete tam mnoho prazvláštních čertovin. Přeji dobrou zábavu.

http://www.baptistickeshromazdeni.cz Jakási křesťanská církev importovaná z USA. Přečtěte si třeba jejich komiksy s duchovními zvěstmi. Viz hlavní stránka vpravo.

Tady nebo zde je jedna z mála diskuzí o tom, zda by se na církevní gymnázium měl dostat ateista. Bohužel, nikdo se nezamyslel nad tím, co se stane, když ateista stráví 8 let mezi divnými lidmi, kteří věří divným věcem.

Další nepříliš povedený článek. Zabývá se tím, že církevní školy nejsou tak přísné, jak si ateisté představují. Je to pravda. Obracení na víru (nebo vymývání mozků?) je zpravidla velice nenápadné a pozvolné. Během studia si možná ničeho zlého nevšimnete. Teprve po absolvování školy zjistíte, kde jste to byli a že jste nyní celkem v prdeli.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Matka_Tereza Známá bojovnice proti potratům a antikoncepci. Významná členka hnutí Pro-life.
Občas považována za lehce kontroverzní osobu. http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/295280-matka-tereza-je-mytus-misto-pomoci-se-za-chude-radsi-modlila-tvrdi-akademici.html Ale jak říkáme my ateisti, kdo jsi bez viny, hoď první kamenem. Furt bych ji považoval za veskrze pozitivní katolickou osobnost.

http://holbachia.sweb.cz
http://humble.sweb.cz
http://www.ateismus.com
http://adam.humanisti.sk
Další weby zabývající se ateismem a kritikou křesťanství. Jedná se o weby často 10 a více let staré. Nevím, jestli tam najdete něco nového, ale doporučuji je navštívit.

Mimochodem, četli jste už…
Církevní gymnazium – Zkušenosti nevěřícího absolventa

Standard