Z tisku v roce 2014

Nechce se vám číst Katolický týdeník? Nevadí, od toho je tu náš web, kde najdete důležité články z vašich oblíbených novin.

Katolíci v ČR mají malý problém. I když jak se na to tak dívám, tak to vypadá spíš na velký problém.

pocet katoliku

Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev v ČR zažívá v posledních letech kritický pokles počtu členů, tak se dá čekat, že v Katolickém týdeníku vyjde pár článků o tom, jak správně předávat víru svým dětem a co to obnáší. Tento proces se také nazývá katolizace, indoktrinace a každý správný bulvární novinář by neváhal použít termín vymývání mozků.


Většinou se o katolizaci snaží aspoň babička, ale často zmůže houby.

katolizace001


Další články jsou o tom, že pokud chce všemohoucí Bůh, stvořitel celého vesmíru, získat víru vašich dětí, tak se rozhodně neobejde bez silného výchovného působení rodičů. Zkuste se nad tím zamyslet. Může to vypadat, že veškerá víra dětí je akorát dílo rodičovské indoktrinace a Bůh se toho nijak neúčastní. Možná proto, že neexistuje.

katolizace002

katolizace003


Podíváme se, jak se katolizace daří našim čtenářům.

katolizace004

Nechci vám do toho kecat, ale fakt to vypadá, že mladý křesťan je akorát výsledek výchovy v dětství a Hospodin s tím má pramálo co do činění. Co myslíte??

katolizace005


Jakpak se katolizuje (indoktrinuje) v zahraničí?

katolizace006


Na tomhle rozhovoru není zas tak nic zajímavého, ale dozvíme se tam, jak vznikne křesťan. Ale to už dávno víme, že ano. cerne divadlo001

cerne divadlo002

Jó, milý pane, kdyby vaši rodiče byli buddhisté, tak by se z vás křesťan zajisté nestal.


Článek o tom, že katolicismus je hlavně divadlo s prazvláštními rekvizitami. Událost byla zmíněna iv ostatních sdělovacích prostředcích. http://praha.idnes.cz/svatovaclavska-pout-2014-079-/praha-zpravy.aspx?c=A140928_135746_praha-zpravy_eb

palladium001

Na závěr si dáme rozhovor s panem Váchou. Malé rýpnutí do Richarda Dawkinse je tutovka. orko001

orko002

Vesmír je stvořen jako dobrý? No tak to je věc názoru. Vesmír je především nepředstavitelně veliký, temný, liduprázdný, mrazivý, nehostinný a prázdný. Pokud se to panu Váchovi líbí, tak asi přece jenom může říci, že “Vesmír je stvořen jako dobrý.” Více informací najdete na mém oblíbeném webu http://www.i-ateismus.cz/2011/03/osobni-buh-a-velikost-vesmiru/

Dovolím si zde citovat:

Vesmír je MNOHEM větší, než si kdokoliv z nás dokáže představit. Ač je tak obrovský, je při tom extrémně neútulný, nepředstavitelně pustý, mrazivý (kolem -269 stupňů celsia, neboli cca 3,5 Kelvina) a prázdný. Kdo si vůbec může myslet, že toto všechno stvořil Bůh PROTO, abychom se my lidé mohli pinožit na naší Zemičce menší než nejmenší kapička vody v oceánu, a abychom ho mohli uctívat a modlit se k němu? Kdo si vůbec může myslet, aby Bůh měl jakýkoliv zájem na tom, abychom ho my, kteří jsme menší než nic, milovali??? Kdo si může myslet, že by tento bůh mohl řešit, zda a kdo z nás půjde nebo nepůjde do nebe, koho potrestá a koho nepotrestá? Kdo si může myslet, že takový Bůh řeší, co a s kým děláme v posteli? (…)

Ježíš má být podle křesťanů Jednorozený Boží Syn. Pokud by v nás mělo ležet gró stvoření, proč by pak měl Bůh tvořit tak šíleně rozlehlý a nepředstavitelně velký Vesmír, plný stovek trilionů hvězd v miliardách galaxií? Pokud všechno je zde v zásadě kvůli nám, k čemu ta ohromná propast času před námi? Lze si vůbec představit větší domýšlivost, než tvrdit, že zrovna kvůli nám Bůh obětoval svého jednorozeného Syna, a že to celé měl od začátku TAKTO naplánováno?! Jak si lze vůbec myslet, že jsme-li my završením Stvoření, že by Bůh postupoval takto plýtvavě, a tvořil v tak nepředstavitelně nedosažitelných vzdálenostech od nás gigantické komplexy pustých světů, nemající k nám žádný vztah, a nemajících na nás žádný vliv?

Neumím si představit, co jiného mohou křesťané na tyto námitky odpovědět, než “ano, umím si to představit, protože cesty Boží jsou nevyzpytatelné. Bohu nemůže nikdo rozumět.”.

Pokračování příště.

Standard